BURAK SEZGİN
YÜZME KULÜBÜ

Başarısı daim, çalışması eğlenceli; antrenörleri, sporcuları ve velileriyle her geçen gün sayısı artan büyük bir aileyiz. "

Gruplarımız

Performans A

Performans A grubumuz, kulübümüzün en üst seviye grubu olup, teknik eğitiminin yanı sıra temel performans eğitimini tamamlamış ve artık elit sporcu olma yoluna kendini adamış genç yüzücülerden oluşur. Performans odaklı antrenman yapmalarının yanı sıra yüzme tekniklerinde mükemmellik aranan Performans A grubunun çalışma yoğunluğu zaman zaman haftada 14 antrenmana kadar çıkabilir. Bu grupta yer alan sporcular kendilerini tamamen yaptıkları yüzme sporuna adamış, beslenmelerinden günlük hayatlarına kadar hemen hemen her şeylerini yüzme kariyerleri etrafında kurmuşlardır. Bu sporcular sıklıkla ulusal yarışlarda yer almakla kalmayıp, kulübümüze çeşitli kupalar ve madalyalar kazandırdıkları gibi, Milli takım bünyesindeki sporcularımız zaman zaman uluslararası yarışlarda da adımızı ve bayrağımızı sergilerler.

 

PERFORMANS A grubunun baş antrenörü İ. Burak Sezgin, teknik eğitim koordinatörü Pınar Sezgin'dir.


Performans B

Performans B grubu, teknik eğitimini tamamlamış, serbest, sırt ve kurbağa stillerini doğru teknikte yüzmeye başlamış sporcular için merdivenin bir üst basamağını oluşturur. Antrenmanların yoğunlaşması ve artmasıyla "yüzücü" unvanını biraz daha benimseyen sporculara bu grupta kelebek stili öğretilir ve antrenmanlar daha performans odaklı olmaya başlar. Çeşitli yaş gruplarından sporcular barındıran bu grupta yarış yoğunluğu da arttığından, sporcular yarışlarda gösterdikleri performans artışını gözlemleme fırsatı bularak çalışmalarının sonucunu almaya başlar.

 

PERFORMANS B grubunun teknik eğitim koordinatörü Pınar Sezgin, takım sorumlusu ve antrenörü Furkan Başbozkurt'tur. 


Teknik Gelişim

Kulübümüz, yüzmede teknik eğitime verdiği önemle diğer kulüplerden ayrılan, yüzmenin temelinin, alınacak performansın verimini doğrudan etkileyeceği görüşünü savunan bir kulüptür. Bu nedenle teknik gelişim grubu, sporcunun yüzme sporundaki geleceğine bir yatırım olarak görüldüğünden kulübümüzün gelecekte performans grubunda yer alacak sporcuları için kritik önem taşır. Teknik gelişim grubunda sporcunun halihazırda yüzebildiği serbest ve sırt branşları pekiştirilerek bu tekniklerin en doğru şekilde yüzülmesi hedeflenir. Aynı zamanda teknik gelişim grubunda yer alan sporcular, oldukça zor bir stil olan kurbağalamayı akıcı şekilde yüzebilecek hale getirilir. Bu hedeflere başarıyla ulaşan yüzücüler, artık performans eğitimi almaya hazırdır ve PERFORMANS B grubuna yükseltilir.

 

Teknik Gelişim grubunun koordinatörü Pınar Sezgin, takım sorumlusu ve antrenörü Saffet Altınoğlu'dur.


Kursiyer Gruplarımız

Performans gruplarımızda yer alan pek çok elit sporcumuzun Burak Sezgin Yüzme Kulübü ile ilk tanıştığı nokta olan kursiyer gruplarımız, kulübümüz için sporcunun yüzmeye başlangıç noktasını temsil ettiğinden oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kursiyer gruplarımız kendi içinde ikiye ayrılır:

  • 1- Yüzen Kursiyer Grubu

Yüzen Kursiyer grubu, suda rahatlıkla hareket edebilen, suyun üstünde durabilen ve ilerleyebilen öğrencilerin, en temel şekilde serbest ve sırtüstü stillerinde yüzmeyi öğrendikleri gruptur. Bu grupta teknik detaylardan çok, yüzmenin temelini oluşturan el-ayak koordinasyonunun geliştirilmesi hedeflenir. Yüzen Kursiyer grubunda yeterli eğitimi alan öğrenciler, siyah boneye geçmeye hak kazanarak "yüzücü" unvanını almak üzere Teknik Gelişim grubuna yükselir.

  1. 2- Sıfır Kursiyer Grubu

Sıfır kursiyer grubu ise havuzla yeni tanışan veya suda durma, ilerleme ve nefesini kontrol etme eğitimine ihtiyaç duyan öğrenciler için idealdir. Bu öğrenciler, öğretmenin de doğrudan müdahalesiyle suyun içinde kendilerine hakim olmayı öğrenmenin yanı sıra, suyu kendi istediklerince yönetmeyi, dolayısıyla suyun üstünde durmayı ve ilerlemeyi öğrenirler. 

Babyswim Derslerimiz

Babyswim derslerimiz, 3-6 yaş arası çocukların eğlenceli ve güvenli bir şekilde su ve yüzme ile tanışmasına olanak sağlamak üzere planlanmıştır. Bunun için en uygun seçeneğin de derslerin az öğrenci - çok öğretmen formatında işlenmesi olduğu görülmüştür. Bu nedenle babyswim derslerimiz, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2'yi geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir. Bu derslerde çocuklara oyun odaklı bir eğitim verilerek havuz ile en güvenli şekilde tanışmaları sağlanmaktadır.

Yetişkin Yüzme Derslerimiz

Yetişkin yüzme derslerimizde her yaştan ve her seviyeden öğrenciye ders verilebilmekte, derslerin sıkıcı ve tekdüze geçmemesine özen gösterilmektedir. Öğrenciler yetişkin ders saatlerinde kendi ihtiyaç ve isteklerine göre performans eğitimi, teknik eğitim veya temel eğitim dersleri alabilmektedirler. 

Özel Ders

Özel yüzme derslerimiz uzman antrenör eşliğinde her yaş gurubuyla birebir yapılan derslerdir. Ortak belirlenen zaman dilimlerinde 4 veya 8 saatlik programlar dahilinde yapılmaktadır.

 

Dersler tercihe bağlı olarak Dragos Port BSYK ve Caroline Fitness Club havuzlarında yapılmaktadır.


(216) 488 34 00

Karlıktepe Mah. Mihrap Sok. No:11/1 Kartal-İstanbul


© Copyright Burak Sezgin Yüzme Kulubü. Bu site Üç Boyutlu Yazılım tarafından hazırlanmıştır.